• En
 • ساعت : ۷:۵۱:۳
 • تاريخ :
   ۱۳۹۹/۰۴/۲۴ 
 • تعداد بازدید : 45
كاوه دولتی در نشست تخصصی كارگروه پروژه GNAF در استانداری خراسان رضوی : GNAF شناسه معتبری از نشانی‌های مكان مرجع در سطح كشور است.

 

معاون استاندار خراسان رضوی: اجرای GNAF سرشماری سال آینده را تسهیل می‌کند

 

 

 

 

 

کوکب موسوی در نشست تخصصی کارگروه پروژه GNAF در استانداری خراسان رضوی ضمن قدردانی از همکاری پست و دیگر دستگاه‌ها در پیشبرد این پروژه،افزود:         از آنجایی که از مهمترین اهداف این پروژه، خدمت رسانی سریع و مطلوب به مردم و توسعه دولت الکترونیک است، ضروری است با استفاده از ظرفیت‌ها و زیر ساخت‌های تمامی دستگاه‌های مرتبط، طبق زمانبندی تعیین شده این پروژه را به سرانجام برسانیم.

به گفته وی، یکی از نهادهای تصمیم گیرنده در این زمینه، شورای راهبری توسعه مدیریت در استان است تا پشتوانه قانونی و ضمانت اجرایی مصوبات را فراهم آورد.

موسوی در ادامه بر ضرورت انعقاد تفاهم نامه پست با شهرداری نیز تاکید کرد و گفت: توسعه همکاری‌های این دو بخش، گامی مهم در مسیر تحقق اهداف تعیین شده به شمار می‌آید.

مدیرکل جغرافیایی واطلاعات مکانی شرکت ملی پست نیز در این نشست، پیگیری سرعت کار استان در ژئو کردن را مطلوب ارزیابی کرد و افزود: برای اینکه بتوانیم یک سرویس مکان محور به منظور کمک به حل بحران‌ها داشته باشیم، باید هر چه سریعتر این پروژه را با همکاری دیگر سازمانها به انجام برسانیم.

کاوه دولتی از آمادگی شرکت ملی پست به منظور همکاری با شرکت‌های خدمت رسان در راستای اصلاح آدرس‌ها خبر داد و افزود: GNAF، شناسه معتبری از نشانی‌های مکان مرجع در سطح کشور است.

وی ضمن اشاره به الزامات قانونی، وظایف و تکالیف کمیته‌های استانی را برشمرد و خواستار مرزبندی محلات در نقاط شهری و نامگذاری دقیق معابر شهری و روستایی و پلاک گذاری دقیق و کامل توسط شهرداری‌ها شد.

او تجمیع اطلاعات مکانی کل کشور بر پایه اطلاعات بانک کدپستی، اتصال اطلاعات مکانی به نقشه‌های پارسل بندی بر اساس کلید مشترک کدپستی، برقراری ارتباط بر خط در بستر مناسب، ایجاد سرویس‌های مبتنی بر اطلاعات مکان محور، ایجاد پایگاه اطلاعات نشانی ملی ایرانیان و یکپارچه سازی اطلاعات کارگاهی را از اهداف کلی پروژه GNAF عنوان کرد.

به گفته وی، الگو برداری مسئولان در خراسان رضوی از تعامل شهرداری و پست در تهران، می‌تواند گامی موثر در پیشبرد این پروژه در استان باشد.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

  مديريت جغرافيايي واطلاعات مکانی کشور: نیلوفر-شهیدقندی/15587/خیابان هویزه/ پلاک 1

  آخرین بروزرسانی سایت : 1399/05/19 14:23
  V5.5.5.0