• En
 • ساعت : ۸:۴:۲۹
 • تاريخ :
   ۱۳۹۵/۰۵/۰۶ 
 • تعداد بازدید : 6273
در ششمين جلسه کارگروه پروژه ملی مديريت نشانی مکان محور؛
نشانی استاندارد سه سیلابی تصویب شد
در ششمین جلسه کارگروه پروژه ملی مدیریت نشانی مکان محور استاندارد سازی نشانی ها به صورت سه سیلابی تصویب شد.

در ششمین جلسه کارگروه پروژه ملی مدیریت نشانی مکان محور؛

 

نشانی استاندارد سه سیلابی تصویب شد

 

 

در ششمین جلسه کارگروه پروژه ملی مدیریت نشانی مکان محور استاندارد سازی نشانی ها به صورت سه سیلابی تصویب شد.

 

به گزارش روابط عمومی شرکت پست، در ششمین جلسه کارگروه ملی پروژه ملی GNAF که با حضور مهندس مهری؛رییس هیات مدیره و مدیرعامل، مهندس میرزایی؛ سرپرست معاونت برنامه ریزی و توسعه مدیرعامل و مدیرکل جغرافیایی و کدگاری پستی کشور، ترابی,مدیرکل روابط عمومی ، نمایندگان دستگاه های اجرایی کشور در تاریخ چهارم مرداد ماه 1395 و جمعی از کارشناسان مربوطه در سالن کنفرانس ساختمان مرکزی شرکت پست برگزار شد، مقرر شد نشانی به صورت سه سیلابی و به شکل نام محله ، معبر اصلی به اضافه معبر آخر و  پلاک استانداردسازی شود و مبنای کار مردم و سازمان ها قرار گیرد.

مهندس مهری، رییس هیات مدیره و مدیرعامل با تاکید بر اجرای مصوبه سه سیلابی شدن آدرس ها اعلام کرد: همه مردم و سازمان ها مکلف هستند تا آدرس را به این صورت اعلام نمایند و این شکل را مبنای کار خود قرار دهند و افزود :در این زمینه باید فرهنگ سازی های لازم صورت بگیرد .

رییس هیات مدیره با بیان این که اجرای طرح  GNAfدر رونق کسب و کار کشور اثرات چشمگیری دارد گفت: با توجه به تاثیر این پروژه در بحث سالم سازی اقتصاد، افزایش بهره‌وری و كاهش هزینه‌ها، این طرح به ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی پیشنهاد گردید و به تصویب هیات دولت رسید.

مهندس مهری افزود: این طرح از نظر اقتصادی برای کشور از اهمیت به سزایی برخوردار است و سرمایه گذاری ملی به شمار می رود؛ از این رو باید با نگاهی علمی و جامع مباحث را پیش ببریم.

مدیرعامل با تشریح اهمیت و ضرورت اجرای سریع و بهینه طرح ملی مدیریت نشانی مکان محور خاطرنشان کرد : باید تلاش کنیم تا در دولت تدبیر و امید پروژه مدیریت نشانی مکانی محور به نتیجه رسیده و مردم و سازمان ها از آثار و برکات این طرح بهره مند شوند .

رییس هیات مدیره به با بیان اینکه پروژه اقتصاد مقاومتی از ماه گذشته با تایید ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی کشور و با حضور دکتر واعظی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به عنوان یکی از پروزه های اصلی اقتصاد مقاومتی پذیرفته شده است، افزود: این برنامه در قالب سه بخش کدپستی، پروزه مدیریت نشانی مکان محور و سیماک دنبال خواهد شد.

وی همچنین از بررسی مشکلات و موانع این کارگروه با حضور معاون اول رییس جمهور خبر داد و گفت: این امر خود موجب رونق بیشتر این طرح می شود.

در ادامه مهندس میرزایی، سرپرست حوزه معاونت برنامه ریزی و توسعه مدیرعامل و مدیرکل کدگذاری و جغرافیایی پستی کشور از کمیته های سرویس های موردنیاز پروژه GNAF ، نشانی استاندارد ملی و همکاری میان شرکت پست و مرکز آمار ایران در زمینه اجرای سرشماری نفوس و مسکن سال 95 گزارشی کامل ارائه داد.

همچنین ترابی، مدیرکل روابط عمومی با برشمردن اهمیت اطلاع رسانی و معرفی این طرح ملی عنوان کرد:  طی ماه گذشته در رسانه های مختلف اطلاع رسانی گسترده در این زمینه صورت گرفته و مصاحبه های متعددی با حضور مدیرعامل توسط خبرگزاری ها و رسانه های مکتوب انجام شده است.

وی از تهیه کتابچه و بروشورهای تخصصی در حوزه سيماک و GNAF خبر داد و افزود: این اقلام جهت فرهنگ سازی طرح به سازمان های گروه هدف ارسال خواهد شد.

تدوين استراتژی رسانه ای در بحث GNAF و ابلاغ به کشور در ارتباط مدیران با اصحاب رسانه در استان ها و استفاده از ظرفیت شبکه های اجتماعی در خصوص معرفی طرح به همکاران و سازمان های ذیربط نیز از دیگر مواردی بود که مدیرکل روابط عمومی به آن اشاره کرد.

تومانیان مشاور شرکت پست در پروژه نشانی استاندارد مکان محور ضمن تشریح اهداف مورد انتظار از نشانی ، به نتایج موجود از بررسی مشکلات این بخش پرداخت .

وی در این راستا ادامه داد :مشکلات مربوط به نشانی در سه حوزه نام معابر بر روی نقشه های شهر تهران ، بازدیدهای میدانی و آدرس های موجود در بانک های اطلاعاتی بررسی شده است.

وجود محلات و محدوده های شهری با نام های تکراری در سطح شهرها، وجود معابر با نام تکراری حتی در سطح یک محله، وجود میزان تغییرات بالای نام معابر، وجود معابر بی نام در سطح شهرها، وجود مشکلات در پلاک آبی ساختمان ها، عدم ثبت و به روز رسانی نام معابر و پلاک ها در بانک اطلاعات نشانی و نبود فرهنگ مناسب در به کارگیری نشانی استاندارد از جمله مشکلات موجود در نشانی بود که تومانیان به آن اشاره کرد و راه حل آن را استفاده از نشانی استاندارد سه سیلابی به صورت متحد الشکل دانست.

در پایان نمایندگان هر یک از کمیته های تخصصی کارگروه شامل نقشه، آدرس و سرویس و همچنین نمایندگان دو استان اصفهان و مشهد که طرح به پایلوت در آنها در حال اجرا می باشد گزارشی از اقدامات انجام شده در این راستا ارائه و در خصوص مشکلات و موانع موجود به همفکری و گفتگو پرداختند.

امتیاز :  ۳.۲۵ |  مجموع :  ۴

برچسب ها

  مديريت جغرافيايي واطلاعات مکانی کشور: نیلوفر-شهیدقندی/15587/خیابان هویزه/ پلاک 1

  آخرین بروزرسانی سایت : 1399/07/02 10:47
  V5.5.5.0